کاهش ضخامت کاشی

کاشی‌های سنتی که در حاضر در کشور تولید می‌گردد دارای ضخامتی در حدود ۱ تا ۵ سانتی‌متر هستند که این منجر به افزایش وزن کاشی تولید شده به روش سنتی می‌گردد. در این محصول با کاهش ضخامت کاشی تولید شده تا مقادیر زیر ۰/۷ میلی‌متر، وزن محصول نهایی به طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. این کاهش وزن باعث سبک‌تر شدن سازه می‌شود. مزیت دیگر این محصول، کاهش هزینه حمل و نقل به خصوص در صادرات است که ارزش افزوده بالایی برای محصول به همراه خواهد داشت‎.

جذابیت‌ها

  • با توجه به اینکه برای چشم انداز ۱۴۰۴ میزان تولید بیش از ۷۰۰ میلیون متر مربع کاشی در نظر گرفته شده است، در صورت اختصاص درصد بیشتری از این حجم تولید به کاشی‌های با ضخامت کم، می‌توان بازار بسیار مناسبی را برای این محصول در نظر گرفت.
  • شناخت نسبی بازار نسبت به این کاشی‌ها و پذیرش آن‌ها
  • پتانسیل صادرات

چالش‌ها

مهم‌ترین چالش این محصول پایین بودن خلوص مواد اولیه صنعتی مورد استفاده برای تولید کاشی در ایران می‌باشد. علاوه بر این تجهیزات و آموزش تیم اجرای برای پیاده‌سازی این محصولات بر روی سازه‌ها نیز از جمله چالش‌های دیگر این محصول است.

میزان سرمایه مورد نیاز

تمایل به سرمایه‌گذاری

در صورتی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این طرح هستید، فرم زیر را پر کنید. ما در کاریز خیلی زود با شما تماس تلفنی می‌گیریم.
    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *