کاریز استعدادیابی

هر کسب‌وکاری برای موفقیت در توسعه و تجاری‌سازی محصولات، به مجموعه‌ای از منابع، اعم از منابع مالی، فنی و مدیریتی، تجهیزات و ماشین‌آلات، قابلیت‌های فناورانه، کارکنان ماهر و … نیاز دارد. یکی از مهم‌ترین منابع مورد نیاز، نیروی انسانی دانشی و متخصص است که در عین داشتن مهارت، انگیزه و تعهد کافی برای توسعه ایده‌ها و مقابله با چالش‌های متعدد را داشته باشد. این امر، در کسب‌وکارهای نوپا، به دلیل مشخص نبودن شرح وظایف کارکنان و ماهیت چندبعدی وظایف محوله، از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

باید توجه داشت که در فضای به شدت رقابتی امروز، کسب‌وکاری موفق است که بتواند ایده‌ای متمایز و نوآورانه به بازار عرضه نماید. از همین رو، کسب دانش کافی در حوزه‌های مختلف مرتبط به راه‌اندازی یک کسب‌وکار، از رهبری و تیم‌سازی گرفته تا برنامه‌ریزی استراتژیک و بازاریابی محصولات، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما در یک مجموعه که محدودیت‌های قابل توجه در منابع وجود دارد، یکی از چیزهایی که با کم‌ترین هزینه‌ می‌توانید به آن بپردازید، یاد گرفتن مستمر است. استارت‌آپی که تازه تأسیس شده است، شاید نتواند نیروهایی در حوزه‌های مختلف جذب کند، اما بنیان‌گذاران آن باید اطلاعاتی در بخش‌های مختلف داشته باشند و تیم اولیه با در نظرگرفتن نیازمندی‌های آتی استارت‌آپ، به فکر کسب اطلاعات و دانش لازم باشد.

کاریز استعدادیابی، با تمرکز بر برگزاری وبینارهای آموزشی در حوزه‌های مختلفی همچون تیم‌سازی، حقوقی، سرمایه‌گذاری و …، در صدد پر کردن این خلأ موجود در اکوسیستم کارآفرینی فناوری‌های سخت می‌باشد.